Powiat remontował
W połowie sierpnia na trzech odcinkach dróg w gminie prowadzono tak zwane powierzchniowe utrwalanie nawierzchni. Przez kilka dni obowiązywało więc na nich ograniczenie prędkości DO 40 kilometrów na godzinę. Chodziło o to, by zanim nowa nawierzchnia nie będzie dobrze utwardzona, kierowcy nie niszczyli kamykami karoserii swoich wozów. Większość właścicieli pojazdów stosowała się do tych ograniczeń, choć trzeba powiedzieć, że byli i tacy, którzy naciskali na pedał i ryzykowali uszkodzenie lakieru bądź szyby.
Prace poprawiające stan nawierzchni prowadzono na drogach Kociugi — Pawłowice, Oporowo — Oporówko oraz od Oporówka w stronę Ponieca do granicy gminy i powiatu. Najdłuższy odcinek remontowano od Kociug do Pawłowic — ta droga wyniosła 2, 6 km. Łącznie naprawiono ponad 7 kilometrów dróg. Prace w całości sfinansował Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Powiat wyłonił też wykonawcę, którym została spółka AGO z Obornik Śląskich. Inwestycja kosztowała 158 tysięcy złotych.
A powiedzmy także, że powiat zaplanował na bieżący rok jeszcze dwie drogowe inwestycje w naszej gminie. Będą nimi przebudowa skrzyżowania w Brylewie oraz położenie krawężnika przy drodze w Pawłowicach, od ronda do szkoły. Jedno i drugie zadanie ma przede wszystkim podnieść bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Te roboty zostaną wykonane jeszcze przed zimą. Sfinansuje je również Zarząd Rejon Dróg.